Wybierasz się na kilkudniową wyprawę do lasu? Plecak taktyczny idealnie sprawdzi się podczas takiej wycieczki

0
472
wyprawę do lasu

Wyprawy w nieznane, nocowanie pod namiotem i przedzieranie się przez nieuczęszczane ścieżki to pasja wielu osób. Na każdą taką wycieczkę potrzebny jest jednak odpowiedni plecak, a także inne elementy ekwipunku, które pozwolą na bezpieczną przeprawę oraz komfortowy wypoczynek. Dlatego właśnie proponujemy, aby kolejny plecak, który kupisz, był plecakiem taktycznym. Przekonaj się, jak liczne są jego zalety.

Plecak, który jest bardzo pakowny i funkcjonalny

Plecaki taktyczne mają za zadanie pomieścić maksymalną ilość ekwipunku w jak najbardziej poręczny sposób. Dlatego odznaczają się niezwykłą pakownością. Nawet te, które liczą sobie “tylko” 35 czy 45 litrów, są w stanie pomieścić wiele rzeczy, przydatnych podczas kilkudniowej wycieczki.

Warto także zauważyć, że plecaki taktyczne są bardzo funkcjonalnie podzielone. Posiadają kilka oddzielnych, dużych komór, które ułatwiają segregację poszczególnych przedmiotów. Dodatkowo wyposażone są w specjalne zaczepy, przy których można umieścić dodatkowe akcesoria. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku dodatkowe mniejsze torebki i pojemniczki z linii wojskowej, które jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność plecaka.

Wygoda ponad wszystko

Plecaki taktyczne odznaczają się także wygodą, która sprawia, że noszenie ekwipunku przez kilka godzin na plecach nie zakończy się wieczornym bólem kręgosłupa. Posiadają lekko usztywnione plecy oraz odpowiednio wyprofilowane, szerokie szelki, które ułatwiają przenoszenie nawet sporych ciężarów. Ich zaletą jest też wygodna regulacja, która sprawia, że plecak założy na siebie praktycznie każdy, niezależnie od stroju: czy to drobna kobieta w letnim, sportowym topie, czy też postawny mężczyzna w zimowej kurtce.

Wygodę zwiększają jeszcze dodatkowe, poprzeczne pasy biodrowe i piersiowe, zamontowane przy wielu modelach, które dodatkowo stabilizują pozycję plecaka i ułatwiają jego noszenie.

Nieprzemakalność i odporność

Plecaki taktyczne mogą być narażone na różnego rodzaju przygody i uszkodzenia. Nagła burza, ulewny deszcz, spadający grad albo gałęzie, zawadzające podczas przedzierania się na miejsce. Wszystkie te wypadki zdarzają się podczas wielodniowych wypraw, dlatego plecaki taktyczne są przygotowane tak, aby zniosły te trudy.

Materiał, z jakiego zostały uszyte jest bardzo gruby i wytrzymały. Trudno go rozedrzeć, a dodatkowo odznacza się nieprzemakalnością. Istotną jego cechą jest też trwała kolorystyka, która sprawia, że jeśli decydujemy się na plecak z maskowaniem, przez wiele lat będzie on taki sam – i przez wiele lat pomoże nam się ukryć w leśnej gęstwinie.

Idealny dodatek nie tylko na wyprawy

Być może zastanawiasz się, czy plecak taktyczny wykorzystasz tylko podczas wypraw w teren. Oczywiście, że jego użyteczność nie musi się do tego ograniczać. Będzie on także doskonałym dodatkiem na co dzień, jeśli preferujesz styl militarny. Świetnie sprawdzi się w połączeniu z bojówkami i wojskowym obuwiem nawet podczas zwykłego wyjścia na uczelnię czy do pracy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here