Czym zmyć super glue

0
28017
czym zmyć super glue

Popularny super glue to naprawdę fantastyczny produkt – tani, łatwo dostępny, a przy tym niesamowicie skuteczny. Każdy powinien zawsze mieć go w domu i zwykle tak właśnie jest, bo Polacy bardzo się z nim polubili. Kleje tego rodzaju przydają się bowiem nie tylko największym miłośnikom majsterkowania.

Od czasu do czasu każdemu zdarzy się coś popsuć, a wtedy, by szybko to naprawić, nierzadko wystarczy ponownie złączyć ze sobą poszczególne elementy konstrukcji. Sposób użytkowania super glue jest bardzo prosty, jednakże dużo trudniej sobie z nim poradzić, gdy niechcący przedostanie się on na powierzchnię, która nie powinna być nim pokryta. A co wtedy?

Czym zmyć super glue? Jest na to parę skutecznych sposobów

Pierwszą metodę bez trudu zastosuje każda kobieta i młoda dziewczyna. A dlaczego właśnie one? Ponieważ do jej zastosowania niezbędny jest zmywacz do lakieru do paznokci oraz mały patyczek kosmetyczny. Metodę można zastosować bardzo szybko i łatwo. Patyczek kosmetyczny wystarczy po prostu nasączyć sporą ilością zmywacza do paznokci, a następnie przetrzeć nim powierzchnię zabrudzoną klejem. Nie trzeba nawet specjalnie trzeć, aby super glue zdołał się rozpuścić. Najczęściej dzieje się to już w pierwszej minucie. Zmywacz zawiera w sobie substancje o silnym działaniu rozpuszczającym, które potrafią poradzić sobie z niejednym zabrudzeniem – nie tylko tym spowodowanym rozlaniem się kleju.

super glue

Podczas czyszczenia przedmiotu pokrytego super glue należy zachować szczególną rozwagę oraz ostrożność. Pod żadnym pozorem nie należy zbyt intensywnie go trzeć. Na wskutek takiego nachalnego działania może bowiem dojść do rozlania się kleju, przez co później trzeba będzie kombinować, jak poradzić sobie z usunięciem go z większej powierzchni. Lepiej robić wszystko na spokojnie i delikatnie. Gdy klej zostaje już usunięty (np. pod wpływem zmywacza do paznokci), przedmiot trzeba przemyć zwykłą wodą, a następnie wytrzeć go do sucha ręcznikiem papierowym lub miękką ścierką z bawełny. Metoda jest niezwykle prosta, ale jakże skuteczna!

A co zrobić, gdy klej, który jest przecież mocnym środkiem sklejającym, przedostanie się na skórę dłoni lub rąk? Czym zmyć super glue z ciała i jak to zrobić, aby zarazem nie uszkodzić naskórka? W tym przypadku należy postępować z jeszcze większą uwagą i ostrożnością. Każdy, komu zdarzy się posklejać palce takim klejem, na pewno zareaguje najpierw paniką, jednak spokój jest tu kluczem do sukcesu. Nie takie rzeczy przytrafiały się ludziom. Podczas korzystania z super glue bardzo często akurat dochodzi do sytuacji, w której przypadkowo pokryje się nim palce lub wierzchnią część dłoni. Aby pozbyć się takiego produktu ze skóry, należy przygotować sobie kilka narzędzi: mydło, zmywacz do paznokci z acetonem oraz zwykłą wodę.

Przytwierdzonego do skóry kleju na pewno nie należy ciągnąć czy szarpać, gdyż każda próba ściągnięcia go dłońmi może zakończyć się katastrofą, czyli zerwaniem super glue wraz z naskórkiem. Lepiej podejść do tego problemu sposobem. Z poklejonymi palcami ponownie doskonale poradzi sobie zmywacz do paznokci – w tej sytuacji należy jednak zwrócić uwagę na to, by w jego składzie pojawił się aceton.

podłoga

Takim preparatem należy przetrzeć zabrudzone miejsce na skórze. Jeżeli klej wciąż nie chce zejść, dłoń można wymoczyć w miseczce, do której wcześniej wleje się większą ilość zmywacza. Gdy super glue zostanie już rozpuszczony, skórę należy umyć ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Warto też nałożyć na nią odżywczy krem nawilżający, gdyż zmywacz silnie wysusza ciało.

Jeżeli natomiast akurat nie ma się pod ręką zmywacza, równie dobrze można go zastąpić samym acetonem. Ten związek ma tak silne działanie, że wspaniale rozpuszcza zarówno lakiery hybrydowe, jak i mocniejsze kleje. Jest on nawet mocniejszy od samego zmywacza, dlatego powinien szybciej poradzić sobie z usunięciem super glue ze skóry. Jeżeli jednak klej przedostanie się do oka lub ust, nie należy kombinować z domowymi metodami – w takim przypadku konieczna staje się wizyta na pogotowiu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here