Podgrzewacze i sterylizatory butelki do karmienia, cz są przydatne?

0
1152
podgrzewacz i sterylizator do butelek dziecięcych

Podgrzewacze i sterylizatory butelki, są niezbędnym elementem każdej wyprawki. Podgrzewacz zapewnia ciepły posiłek dziecku, sterylizator z kolei zapewnia odpowiednią higienę. Czym się charakteryzują te dwa urządzenia? Czy warto je kupić?

Podgrzewacz do butelki

Podgrzewacz do butelki to niepozorne urządzenie, składające się z plastikowego naczynia, które posiada regulację temperatury. Sprawia, że pokarm dziecka jest równomiernie podgrzany oraz utrzymana jest jego temperatura. Takie rozwiązanie, pozwala na zachowanie jaki największej ilości wartości odżywczych pokarmu.

Wyróżniamy podgrzewacze do butelek:

  • standardowe, najlepiej sprawdzają się do użytku domowego. Dostępne są w różnych pojemnościach i rozmiarach. W tym podgrzewaczu, ciepło jest wytwarzane za pomocą zasilacza z sieci lub specjalnego żelu.
  • turystyczne, wyposażone są w specjalne opakowanie, które jest termoochronne. Dłużej utrzymuje ciepło. Ten podgrzewacz zasilany jest za pomocą gniazda zapalniczki samochodowej.
  • podwójne, dedykowane są do podgrzewania pokarmu dla bliźniąt. POdgrzewacz daje możliwość podgrzewania posiłku dla dwóch maluchów na raz.
  • wielofunkcyjne, jest to połączenie podgrzewacza ze sterylizatorem. Jest to bardzo uniwersalne urządzenie, ale droższe.

Podgrzewacze i sterylizatory do butelek do karmienia niemowląt

Sterylizator do butelki

Sterylizator do butelek, daje gwarancję bezpiecznego karmienia. Każdy maluch do 6 miesiąca życia, powinno być karmione czystą, sterylną butelką. W ten sposób zapobiegamy biegunkom i bólom brzucha niemowlaków.

Różne są rodzaje sterylizatorów, dostępne są sterylizatory:

  • parowe, najczęściej wybierane przez rodziców. Po podłączeniu go do prądu, wytwarza parę. Nie potrzeba, żadnych dodatkowych chemikaliów. Mieszczą nawet do 8 butelek.
  • do mikrofali, są tańsze niż parowe, ale należy mieć w domu mikrofalówkę. Zaletą jest mały rozmiar i to, że taki sterylizator możemy zabierać ze sobą, jeżeli gdzieś wyjeżdżamy z dzieckiem.
  • w podgrzewaczu 2 w 1, łączy funkcję sterylizatora i podgrzewacza. Minusem jest to, że takie urządzenie mieści tylko jedną butelkę oraz to, że po wysterylizowaniu taka butelka, musi być użyta od razu.

Przeczytaj też: https://akademiamalucha.pl/naczynia-dla-dzieci-jakie-wybrac/

PODZIEL SIĘ
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/kolaczasu.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here