Jak sprawdzić wiek domeny? Na co zwrócić uwagę, kupując domenę?

0
171
Jak sprawdzić wiek domeny

Pytanie jak kupić domenę może wydawać się dość proste. Problematyczne może okazać się to gdzie kupić domenę, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania oraz będzie to zakup bezpieczny. Warto więc wiedzieć, jak sprawdzić wiek domeny z rynku wtórnego oraz na co zwrócić uwagę, kupując domenę nową.

Gdzie kupić domenę?

W internecie można znaleźć mnóstwo ofert, które potencjalnie mogą okazać się idealnym i tanim rozwiązaniem. Przy wyborze miejsca, gdzie kupić domenę, istotne jest jednak aby przeanalizować całość oferty, a nie tylko podaną cenę. Często może się okazać, że reklamowana cena dotyczy jedynie krótkiego okresu wykupu domeny, a decydując się na ofertę, zmuszeni będziemy zapłacić znacznie więcej, aby wybraną domenę zatrzymać.

Warto również upewnić się, czy znaleziona oferta zawiera hosting, czy samą domenę. Jeśli planujemy, na przykład otwarcie sklepu internetowego, warto znaleźć takie miejsce, gdzie kupić domenę można razem z hostingiem, a cały pakiet będzie kompatybilny. Przy wyborze, decydujące może się okazać rozwiązanie technologiczne, np. tania domena wraz z hostingiem do SEOhost może bazować na szybkich serwerach NVMe.

Jak sprawdzić wiek domeny?

Przed zakupem produktu „używanego” warto też sprawdzić wiek domeny. Jest on istotny, ponieważ historia domeny może powiedzieć wiele o tym czy dany adres posiada korzystne dla nas linkowania. W przypadku kiedy wiek jest wyższy, warto również sprawdzić, czy ma ona dobrą opinię oraz, czy nie są do niej przypisane żadne aktywności niezgodne z prawem.

Istnieją dwa szybkie sposoby na jak sprawdzić wiek domeny oraz jej historię. Wiek domeny najlepiej sprawdzić, wyszukując ją w bazie WHOIS. Wprowadzając w polu wyszukiwarki odpowiedni adres, bez większego problemu powinniśmy być w stanie sprawdzić między innymi kiedy domena została utworzona oraz ostatnio modyfikowana.

Historię domeny łatwo sprawdzić z pomocą darmowych narzędzi internetowych. Aby szybko przeanalizować historię domeny, należy ją wpisać w polu wyszukiwania np. Wayback Machine. Narzędzie to pozwala podejrzeć wygląd i stan strony z momentu wcześniejszych jej wyszukiwań.

Ile kosztuje domena?

To ile kosztuje domena, jest silnie powiązane z dokładną ofertą dostawcy oraz wybraną opcją. Na koszt domeny składają się głównie oferta dostawcy oraz wybrane rozszerzenie. Dlatego właśnie warto podjąć świadomą decyzję tego gdzie kupić domenę, ponieważ różni dostawcy mogą proponować różne ceny za ten sam produkt.

Na to ile kosztuje domena, również będzie miało wpływ, czy zdecydujemy się na pakiet z hostingiem, czy bez. Warto również pamiętać, że początkowa cena domeny może różnić się od ceny po pierwszym okresie abonamentowym w zależności od wybranego dostawcy. Cena domeny może się również różnić, w zależności od wybranego rozszerzenia.

Jak widać, podejmując decyzję o zakupie domeny, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Planując wydatki, warto przeanalizować różne oferty dostawców, a także sprawdzić wiek domeny. Dodatkowo nie zaszkodzi przeanalizować historię domeny, w przypadku zakupu z rynku wtórnego.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here