Jak poradzić sobie z żylakami?

0
275
Jak poradzić sobie z żylakami

Żylaki kończyn dolnych to problem, który dotyka coraz większej ilości osób w Polsce. Przyczynia się do tego siedzący tryb życia, niezdrowa dieta oraz brak ruchu. W efekcie na nogach pojawiają się brzydkie i wypukłe linie oraz pajączki. Dodatkowo męczą nas uciążliwe bóle, mrowienie i obrzęki nóg. Jak poradzić sobie z żylakami?

Zapobieganie żylakom

Stare przysłowie mówi nam, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Dlatego też warto postarać się rozwiązać problem żylaków, zanim on się pojawi. Podstawową zasadą w profilaktyce chorób krążenia, jest ruch. Nie trzeba koniecznie wylewać siódmych potów na siłowni, najczęściej wystarczy półgodzinny spacer. Ważne, jednak, by był on systematyczny. Konieczne jest też unikanie ciasnych skarpetek i niewygodnego, za małego obuwia. Kolejną zasadą zapobiegającą chorobom żylnym jest odpowiednia dieta oraz odpowiednia ilość wypijanej codziennie wody. Warto również wykonywać szybkie masaże pobudzające krążenie w kończynach.

Co zrobić, jeśli żylaki nóg się pojawią?

Niestety, zdarza się, iż powstawanie żylaków ma podłoże genetyczne, dlatego czasem nie można im w 100% zapobiec. Jeśli zauważymy u siebie taki problem, koniecznie musimy udać się do specjalisty. Lekarz od żylaków to flebolog. To do niego musimy się udać, gdy zaniepokoją nas objawy takie jak obrzęki nóg, bolesność kończy, czy widoczne już na łydkach żylaki lub pajączki. Najlepiej jest udać się wtedy do najbliższej lub najlepiej ocenianej przez pacjentów kliniki flebologii. Wtedy to możemy mieć pewność, iż uzyskamy profesjonalną i kompleksową pomoc.

Klinika flebologii – flebolog Warszawa

W klinice flebologii zostanie przeprowadzona pełna diagnostyka, w celu ustalenia problemu oraz jego zakresu. Dzięki temu lekarz ustali najlepszy sposób leczenia. Podstawowym badaniem, które na pewno zostanie zlecone, jest USG Doppler. Dzięki niemu dowiemy się, jak wygląda przepływ naszych żył, czy znajdują się nich jakieś zatory, niedrożności lub zwężenia. Często wykonuje się również badania laboratoryjne, w tym morfologię krwi, czas krzepnięcia, poziom potasu oraz sodu. Dzięki temu lekarz ustali odpowiedni sposób leczenia.

Jak widać, poważnym stadium żylaków można zapobiegać, jeśli tylko szybko rozpoczniemy diagnostykę i leczenie. Najważniejsze jest jednak jak najdłuższe zapobieganie problemom żylnym.

PODZIEL SIĘ
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/kolaczasu.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here