Hawaje, miejsce idealne na wycieczkę

0
1100
Hawaje, miejsce idealne na wycieczkę

Zima to czas, w którym wielu z nas nie czuje się najlepiej. Widok za oknem nastawia nas negatywnie, nie mamy na nic sił, ciągle jest nam zimno, a z domu wychodzimy tylko, wtedy, gdy naprawdę musimy. Czego nam brakuje?

Odpowiedź jest prosta-słońca, to ono dostarcza nam pozytywnych endorfin i dzięki niemu zwyczajnie mamy więcej siły. Jak jednak sprawić, by w środku zimy poczuć na skórze ciepłe promienie słońca? Powinniśmy wtedy wybrać się w miejsce, gdzie lato panuje przez praktycznie cały rok. Brzmi jak bajka, ale takie miejsca naprawdę istnieją i co roku przyciągają wielu ludzi. Decydując się jednak to jedno, wyjątkowe miejsce warto wybrać takie, które cieszy się najlepszymi opiniami. Wielu ludzi w odpowiedzi na pytanie, gdzie najchętniej przenieśliby się w środku mroźnej zimy odpowiedzieliby, że wybraliby się na Hawaje.

Decyzja podjęta, wybieramy się na hawaje – wycieczka ta na pewno na długo później pozostanie w naszej pamięci. Rajskie plaże, palmy, przepiękne krajobrazy, krystaliczna woda, gorące słońce oraz niesamowita atmosfera wysp sprawiają, że miejsce to jest naprawdę warte obejrzenia. Hawaje mogą pochwalić się wieloma atrakcjami turystycznymi, więc odwiedzając to miejsce powinniśmy się przygotować na ciekawą przygodę.

Pierwszą z wielu atrakcji turystycznych tego miejsca jest Park Narodowy Hawai’i, w którym można podziwiać niesamowite krajobrazy wulkaniczne. Co ciekawe wulkany znajdujące się na jego terenie są jednymi z największych i najbardziej aktywnych na świecie. Oprócz tego w parku tym znajdziemy rzadkie gatunki roślin i zwierząt.

Kolejnym miejscem, które z pewnością warto odwiedzić jest wyspa Molokini, która powstała w wyniku zalania krateru wulkanu i posiada naprawdę wyjątkowy wygląd, bo kształtem przypomina półksiężyc. Jest to miejsce idealne dla miłośników nurkowania, bo woda w tym miejscu jest bardzo przejrzysta, a widoczność sięga nawet do 46 metrów.

Bardzo lubianym przez turystów miejscem jest także Zatoka Hanuma. Na obszarze tym znajduje się także park narodowy wraz z przepiękną rafą koralową. W tej okolicy należy zachować dużą ostrożność, nie powinniśmy dotykać roślin, ani zwierząt, bo grożą za to wysokie kary. Park ten jest miejscem występowania Zielonych Żółwi Morskich.

Do ciekawych miejsc możemy także zaliczyć Centrum Kultury Polinezyjskiej, czyli tak zwane żywe muzeum. W okolicy tej oprócz tradycyjnych wystaw miejscowi prezentują turystom, jak wyglądają tradycyjne tańce.

Na Hawajach znajduje się także miejsce, gdzie możemy popływać z delfinami. Zdecydowanie warto skorzystać z tej atrakcji, bo to naprawdę świetna przygoda, a do tego typu aktywności mamy dostęp w niewielkiej ilości miejsc.

Na szczególną uwagę zasługuje także miejscowa kuchnia. Mamy tutaj dostęp do świeżych ryb, serwowane są tutaj surowe łososie oraz tuńczyki. W potrawach często możemy znaleźć ananas oraz banany.
Nic więc w tym dziwnego, że co roku hawajskie wyspy tak licznie odwiedzane są przez turystów z całego świata, a miejsce to nazywane jest często rajem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here