Dlaczego warto wybrać zbiornik betonowy na deszczówkę?

0
584
deszczówka

Posiadając własny dom, możemy zdecydować się na wiele różnych rozwiązań, służących naszej wygodzie, ale też oszczędności. Jednym z takich pomysłów jest zbudowanie zbiornika na wodę deszczową. Dowiedz się, dlaczego warto w niego zainwestować i czemu najlepszym wyborem będzie ten wykonany z betonu.

Dlaczego w ogóle warto zainstalować zbiornik na deszczówkę?

Zbiornik na wodę deszczową to funkcjonalne rozwiązanie, które można wykorzystać w domu, aby zaoszczędzić nieco pieniędzy w rodzinnym budżecie. Sprawdzi się szczególnie wówczas, kiedy rodzina jest liczna i – siłą rzeczy – wykorzystuje dość spore ilości wody. Jak jednak możemy wykorzystać deszczówkę?

Przede wszystkim w domkach jednorodzinnych posłużyć może do nawadniania ogrodu. Dzięki temu nie będziemy musieli zużywać wody wodociągowej do tej czynności, przynajmniej tak długo, jak uda nam się napełnić zbiornik opadami. Dzięki temu w porze, kiedy będzie ich brakowało, za darmo podlejemy trawę, krzewy, drzewa, kwiaty czy też warzywa, co na pewno pomoże obniżyć rachunki.

Wodę deszczową można wykorzystać także w innych celach gospodarczych, na przykład do spłukiwania toalety, jeśli zbiornik retencyjny zostanie odpowiednio podłączony, albo do mycia auta. We wszystkich tych przypadkach jest ona w zupełności wystarczająca, a jej używanie pozwala zmniejszyć koszty nawet o 50%.

Zbiorniki betonowe na wodę deszczową – wytrzymałość, która nigdy nie zawodzi

Istnieją dwa najważniejsze typy zbiorników  na wodę deszczową: zbiorniki wykonane z tworzyw sztucznych oraz betonowe. Pierwsze z nich często są wybierane ze względu na swoją niską cenę, jednak ich użytkowanie szybko może pokazać, że nie sprawdzają się aż tak dobrze jak zbiorniki betonowe. Dlaczego?

Zbiorniki betonowe to przede wszystkim ogromna trwałość, niezależnie od panujących warunków pogodowych, rodzaju gleby, w której zostaną osadzone, czy też innych czynników. Beton to materiał niezwykle odporny mechanicznie, wytrzymały na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne czy otoczenie. Dzięki temu nawet przez wiele lat pozostaje w takim samym stanie jak na początku. To z kolei oznacza, że inwestycja jest bardzo dobrym, długofalowym rozwiązaniem.

Brak problemów

Decydując się na duży zbiornik na deszczówkę, musimy liczyć się z tym, że woda będzie wywierała pewne ciśnienie na jego ścianki. Zbiornik betonowy na deszczówkę 12m3 jest jednak w pełni odporny na ten nacisk, zarówno dlatego, że jest wykonany z solidnego, grubego materiału o dobrych właściwościach mechanicznych, jak i ze względu na brak łączeń. Dzięki temu nie ulega on rozszczelnieniu ani pękaniu, a co za tym idzie – nie zaczyna przeciekać. W praktyce oznacza to, że woda deszczowa, która jest w nim zebrana, nie będzie wypływała.

Również instalacja zbiornika betonowego nie nastręcza problemów, gdyż jego ciężar sprawia, że doskonale osadza się on w gruncie. Jest to więc praktyczne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie cieszyć się niezawodnością i pewnością.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here