Dieta a niepłodność

0
950
Dieta a niepłodność

Sposób życia w dzisiejszym świecie, niewłaściwa dieta, stres, to wszystko przyczynia się do plagi niepłodności. Według niektórych szacunków już co czwarta para nie potrafi począć dziecka. Czasami medycyna pozostaje bezsilna. Często zdarza się jednak, że można znaleźć lekarstwo na te problemy.

Właściwa dieta dla kobiety

Kiedy u pary pojawia się plan na macierzyństwo i ojcostwo, należy przyjrzeć się sobie i wziąć pod lupę tryb swojego życia. Na pewno wskazana jest odpowiednia dieta, to znaczy dużo owoców, warzyw, brak przetworzonego jedzenia, brak gazowanych, słodkich napojów. Skupienie się na zdrowym odżywianiu na pewno pomaga. Należy jeść odpowiednią ilość tłuszczów, szczególnie roślinnych, a raczej odstawić tłuszcze zwierzęce. Nie tylko kobieta powinna skupić się na swojej prawidłowej diecie. Jak najbardziej ten aspekt życia dotyczy również mężczyzny. Mężczyzna powinien też prowadzić higieniczny tryb życia, bardzo ważna jest odpowiednia ilość snu i jakość tego snu.

Jaka jest odpowiedź?

Medycyna wymienia wiele przyczyn niepłodności. Niektóre leżą po stronie kobiety, a niektóre po stronie mężczyzny. Idealnie, kiedy do kliniki leczenia niepłodności zgłasza się para, a nie tylko jedna osoba. Bardzo dobrze, kiedy para potrafi szczerze ze sobą rozmawiać i otwarcie podchodzić do problemu, szukać rozwiązania. Niezwykle istotna jest dobra współpraca między lekarzem a pacjentem. Początkowe badania w klinice z pewnością odpowiedzą na kilka pytań, ale zazwyczaj trudno wyrokować, kiedy leczenie przyniesie konkretne rezultaty. Czasami pojawia się taka niepłodność, której przyczyny nie sposób wyjaśnić.

Wstydliwe problemy

Powody niepłodności mogą być wstydliwe dla kobiety i mężczyzny. Szczególnie panowie nie chcą o tym rozmawiać. Powody niepłodności bywają trudne do zaakceptowania, nie trzeba się nimi dzielić z obcymi, jeśli ktoś woli zachować je dla siebie. Przyczyny bezpłodności trudno zdiagnozować, na pewno warto rozmawiać o nich z lekarzami, radzić się specjalistów i ekspertów. Zapewne trzeba będzie poddać się wielu badaniom, a niektóre z nich mogą być dość nieprzyjemne. Wiele kobiet jednak mówi, że wszystko zrobią, aby urodzić dziecko. Bezpłodność i przyczyny bezpłodności czasem odbierają godność i trzeba dużo czasu, by na nowo stanąć na nogi.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here