Bądź bezpieczny na drodze – przygotuj się na niespodzianki

0
843

Jazda samochodem potrafi być bardzo przyjemna i odprężająca. Wielu miłośników motoryzacji uważa, że jej komfort można zwiększyć poprzez dodatkowe wyposażenie pojazdu. Na rynku znajdziemy mnóstwo praktycznych i funkcjonalnych akcesoriów, które nie tylko podnoszą komfort użytkowania samochodu, ale też zwiększają bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów. Na jakie gadżety warto postawić? Przedstawiamy kilka praktycznych przykładów.

Praktyczne gadżety do samochodu

Wiele nowoczesnych samochodów wyposażonych jest w czujniki parkowania i kamerę cofania, jednak starsze modele pozbawione są tego rodzaju udogodnień. Czy warto dodatkowo w nie zainwestować? Większość kierowców uważa, że elementy te potrafią znacznie usprawnić wykonywanie niektórych manewrów, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo. Nie da się ukryć, że kamera cofania w samochodzie ma mnóstwo zalet. Dzięki niej wzrasta widoczność tego, co dzieje się z tyłu auta do takiego stopnia, jaki nie zagwarantują nawet najlepsze lusterka. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia zderzaka oraz sprawia, że parkowanie przebiega o wiele sprawniej. Podobnymi zaletami charakteryzują się czujniki cofania – wskazane są dla osób, które nie czują się pewnie podczas parkowania pojazdu czy wykonywania manewru cofania. Dają więc ogromny komfort oraz poczucie bezpieczeństwo. Co więcej, są tanie, łatwo dostępne oraz proste w montażu. Interesującym gadżetem do auta jest też  lampa ostrzegawcza kogut, wyposażona w magnez i haczyk, dzięki czemu może być zamontowana w najbardziej dogodnym miejscu. Jest nieodzowna podczas przymusowego postoju w nocy czy awarii samochodu. Poprawia widoczność i tym samym bezpieczeństwo.

Co jeszcze warto mieć w samochodzie?

Żyjemy w świecie, w którym każdy z nas ma smartfona. Jest on niezbędny do pracy, kontaktu z innymi oraz może służyć jako nawigacja podczas dalszych czy bliższych podróży. Aby telefon zawsze był gotowy do użycia oraz sprawny, warto posiadać w samochodzie ładowarkę. Gadżety te różnią się mocą oraz ilością gniazdek. Najlepszym wyborem są modele wyposażone w funkcje „fast charging”, która umożliwia naładowanie smartfona w ekstremalnie szybkim tempie. Jeżeli często podróżujemy z innymi pasażerami – na przykład członkami rodziny – praktyczny będzie wybór ładowarki z kilkoma gniazdkami USB, dzięki czemu kilka osób jednocześnie będzie mogło ładować swoje urządzenie. Innym praktycznym gadżetem do samochodu jest zestaw głośnomówiący – niesie on za sobą nie tylko bezpieczeństwo, ale i pozwala uniknąć zapłacenia mandatu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here