Wolumetria twarzy – na czym polega?

0
336
Wolumetria twarzy

Rozwój medycyny estetycznej sprawia, że dostępnych jest coraz więcej metod walki z upływem czasu. Nowoczesne zabiegi odmładzające cieszą się ogromnym powodzeniem ze względu na skuteczność, a przy tym bezinwazyjność. Zauważasz, że skóra na Twojej twarzy nie jest już tak jędrna jak kiedyś, a tkanka tłuszczowa przemieszcza się z policzków ku dołowi? Rozwiązaniem Twoich problemów jest wolumetria twarzy. Dowiedz się, na czym polega ten zabieg i czy warto się na niego zdecydować.

Wolumetria twarzy Warszawa to tak naprawdę bardzo obszerne pojęcie, które odnosi się do całej grupy zabiegów, których celem jest zmiana rysów twarzy. Bardzo często w jej trakcie stosuje się kwas hialuronowy, chociaż modne są też zabiegi z użyciem własnego tłuszczu, który zostaje przeszczepiony. Wykonuje się je, aby przywrócić odpowiedni owal twarzy, co oznacza między innymi uwydatnienie kości policzkowych oraz wyrównanie konturu – sprawia to, że twarz zyskuje młodszy wygląd, a zmarszczki są spłycone, więc stają się mniej widoczne. Na wolumetrie twarzy decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyzny w każdym wieku, jednak najczęściej osoby po ukończeniu 50 roku życia, ponieważ właśnie w tym okresie skóra szybciej traci swoją objętość i jędrność. Na czym polega zabieg? Na samym początku przeprowadzana jest ocena proporcji twarzy. Następnie lekarz prowadzący używa miękkiej i tępo zakończonej igły, czyli kaniuli, aby w odpowiednie miejsca wprowadzić kwas hialuronowy. Zabieg nie jest bolesny, chociaż może towarzyszyć mu dyskomfort – możliwe jest skorzystanie z miejscowe znieczulenia.

Wolumetria twarzy – czy warto?

Wolumetria twarzy to zabieg, na który decydują się osoby chcące jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem. Trwa on zaledwie 90 minut, a pierwsze efekty widoczne są już niemal od razu – na pełne rezultaty wystarczy poczekać około miesiąca. Jest skuteczny w przypadku zapadniętych kości policzkowych oraz opadających policzków. Sprawdza się w redukcji zmarszczek oraz zwiotczałej skóry. Na wolumetrię twarzy chętnie decydują się nie tylko osoby z pierwszymi objawami starzenia się skóry, ale także młode osoby, które zmagają się z zauważalną asymetrią budowy twarzy czy też nierównością warg. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 1-2 lata. Wolumetria wykonywana kwasem hialuronowym daje nieco wyraźniejsze zmiany niż zabieg z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej – jednak ten drugi w ogóle nie jest bolesny. Niezależnie od sposobu przeprowadzenia wolumetrii, pacjenci mogą cieszyć się napiętą i lepiej nawilżoną cerą oraz ładniejszym kształtem twarzy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here