Lego Rycerze – stare zestawy które budzą nostalgię

0
80
Lego Rycerze

Wielu miłośników klocków Lego, upodobało sobie serię Rycerze, charakteryzującą się odwzorowaniem projektów budowli zamkowych. Umożliwia to odgrywanie wielu scen dotyczących życia królów i rycerzy z czasów średniowiecznych.

Zestawy Knights są dumą dla kolekcjonerów, szczególnie te, które były wydawane w latach 80, 90 – tych i dzisiaj są trudno dostępne w sprzedaży.

Seria Lego Knights towarzyszyła wielu osobom od najmłodszych lat, wraz z którą dorastali i rozwijali się. Obserwowali historie wymyślane przez projektantów, które były z każdym nowym kompletem ulepszane i dopracowywane.

Wspomnienia powstałe podczas składania zestawów i zabaw, porównywania zmian powstałych na przestrzeni lat mogą budzić w ludziach różne uczucia, ale przede wszystkim pojawia się nostalgia na myśl o przeszłości, która już nie powróci. Pozostają jednak zestawy Lego, zachowujące w sobie część niepowtarzalnych wspomnień, dotyczących rozwoju duńskiej firmy i zmian następujących w życiu każdej indywidualnej jednostki.

Klocki Lego to dla wielu osób pasja, która jest bardzo ważna w ich życiu. Fani Lego mają różne zainteresowania dlatego, często bywa tak, że jedna seria tematyczna może stać się dla każdego z nich ciekawsza i chętniej wybierana od innych.

Osoby, które są początkujące w kolekcjonowaniu zestawów o tematyce Knights mogą mieć trudności ze znalezieniem kompletów z lat 80 i 90, jednakże dla chcącego nic trudnego i warto w tej sprawie poszperać nieco w sieci internetowej.

Charakterystyka serii LEGO Rycerze

Klocki Lego Rycerze seria i jej zestawy które wydawane były wiele lat temu jest spotykana do kupienia na wielu stronach internetowych poświęconym ich miłośnikom i fanom. Jedną z takich stron jest największa porównywarka klocków Lego znana pod nazwą postawklocka.pl, gdzie dowiesz się jakie ceny mają obecnie wybrane przez ciebie zestawy oraz poznasz wartościowe opinie na ich temat, co pomoże ci podjąć właściwą decyzję dotyczącą zakupu wybranego przez ciebie kompletu klocków.

Najpopularniejszy zestaw wśród Rycerzy LEGO

Jednym z zestawów, który zdobył popularność wśród fanów jest LEGO 6090 Zamek Króla Lwa, który został wydany w roku 1995 czyli już ponad dwadzieścia lat temu. Jest on o tyle ciekawy, że zawiera aż 764 elementy i bardzo dużo minifirguek, bo 11 sztuk. Daje to wiele możliwości do zabawy i tworzenia różnych scenariuszy, w których mogą uczestniczyć zarówno dzieci już od 8 roku życia, jak i dorośli, którzy mają możliwość towarzyszyć swoim pociechom i spędzić z nimi sympatycznie czas. Tym bardziej że zestaw jest naprawdę bogaty w różne szczegóły, bo dzięki temu że jest duży, pomieści wielu rycerzy, którzy mają za zadanie bronić i strzec bezpieczeństwa ich króla, a także zawiera wiele pułapek, które zaskakują atakującego budowlę niespodziewanie pojawiającego się wroga. Król zatem czuje się bezpieczny, choć czasem i on wraz ze swoją kompanią może udać się naprzeciw wojskom, które z pewnością siebie i zuchwałością mają na celu zdobyć jego zamek.

LEGO KNIGHTS

Lego Knights to seria która jest popularna wśród pasjonatów klocków, dzięki niej mają oni możliwość poznać zamierzchłe historyczne czasy, gdy świat wyglądał całkiem inaczej niż obecnie i mogą wprowadzić nowatorskie propozycje odgrywania scen przygodowych.

Najmłodsi mają okazję poznać ciekawe legendy opowiadane w czasie zabawy przez bardziej doświadczonych fanów klocków oraz historii dotyczących życia średniowiecznych czasów. Udostępniając młodszym swoje kolekcje zamków i tym samym edukując ich w zakresie tematyki rycerskiej stworzonej przez sławną duńską firmę, który postępował przez wiele dekad przyczyniają się do rozwoju mniej zaznajomionych z tematem dzieci.

Najstarsze zestawy z serii Lego Rycerze nabierają na wartości szczególnie w gronie jej miłośników i kolekcjonerów, dlatego warto nabywać je gdy dostępne są w sprzedaży w niskiej cenie, bo dzięki temu stajesz się posiadaczem, kompletu którego pozazdrości ci niejedna z tych osób, a warto wiedzieć że również klocki nabierają z czasem na wartości.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here