Laser frakcyjny – najlepszy przyjaciel Twojej skóry!

0
508

W dzisiejszych czasach piękny i młody wygląd to najbardziej pożądane cechy. Każdy chce doścignąć wyglądem gwiazdy Instagrama. Media wykreowały pewien ideał wizerunku, do którego większość z nas stale dąży. Niestety nikt nie jest idealny, dlatego często musimy zaingerować w swój wygląd.

Często przyczyną kompleksów są dla nas drobnostki, takie jak kurze łapki, bruzdy, przebarwienia, czy też blizny po trądziku. Z pomocą przychodzi do nas urządzenie, jakim jest laser frakcyjny. Dzięki swojej innowacyjności, zabiegi laserem frakcyjnym co2 zyskują coraz większą popularność. Ale na czym one tak naprawdę polegają?

Zacznijmy od tego, że lasery frakcyjne dzielimy na ablacyjne i nieablacyjne. Te drugie działają tak, że wywołują mikrouszkodzenia wewnątrz skóry. Dzięki temu skóra szybciej się goi, ale doświadczamy większego bólu. Laser frakcyjny ablacyjnym tworzy uszkodzenia zarówno wewnątrz, jak i na powierzchni skóry. Powoduje mocne łuszczenie się skóry, a co za tym idzie – efekt odświeżenia. Jednakże, tutaj proces gojenia jest nieco wydłużony. Rodzaj użytego lasera wybiera lekarz, stosownie do rodzaju skóry pacjenta.

Laser frakcyjny co2 charakteryzuje się dużą precyzyjnością w działaniu. Emituje wiązkę promieniowania o dużym skupieniu, co pozwala na kontrolowane przegrzanie skóry, w celu jej uszkodzenia. W skórze dochodzi do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, co skutkuje poprawą jędrności i napięciem. Uszkodzona tkanka zastępowana jest nową. Laser frakcyjny co2 emituje strumień dwutlenku węgla, który powoduje lepsze ukrwienie tkanki, co przyspiesza procesy regeneracyjne. Po zabiegu skóra wygląda dużo młodziej i zdrowiej. Aby gojenie przebiegało prawidłowo, należy chronić skórę przed słońcem i odpowiednio ją natłuszczać.

Terapia laserem w większości przypadków jest bezbolesna i nie wymaga użycia znieczulenia. Osoby, które są bardzo wrażliwe na ból, mogą poprosić o zastosowanie kremu znieczulającego. Zabiegi laserem frakcyjnym co2 są bardzo bezpieczne. Ryzyko ewentualnych powikłań jest minimalne. Najczęściej występujące niedogodności to zaczerwienienie skóry i pojawienie się niewielkich wybroczyn lub siniaków. Jednakże, każdy przypadek jest inny i u niektórych mogą pojawić się w większej ilości, a u innych wcale. Mimo wszystko, takie objawy są w zupełności normalne i nie zagrażają zdrowiu pacjenta. Zabiegi laserem frakcyjnym co2 wskazane są, jeśli chcemy:

– odmłodzić skórę,
– poprawić jędrność i napięcie skóry,
– wygładzić zmarszczki,
– usunąć blizny potrądzikowe, jak i pourazowe, poparzeniowe, pooperacyjne,
– wyleczyć rozstępy,
– wyleczyć trądzik,
– zlikwidować przebarwienia,
– zredukować i usunąć bruzdy,
– zmniejszyć cellulit,
– zamknąć rozszerzone naczynia krwionośne w obrębie skóry,
– wykonać laserową plastykę powiek.

Przeciwwskazania do zabiegów laserowych to m.in. ciąża, cukrzyca, zakażenia wirusowe i bakteryjne, choroby nowotworowe, itp.

Laser ma zbawienne działanie dla naszej skóry i może znacznie poprawić wygląd człowieka. Mimo, że zabiegi nie należą do najtańszych, warto zainwestować i pozbyć się kompleksów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here