Jak działa zmywacz do paznokci?

0
702
Jak działa zmywacz do paznokci

Choć w ostatnich latach serca kobiet skradł przede wszystkim lakier hybrydowy, to te klasyczne dalej znaleźć można w kosmetyczce wielu kobiet. Pozwalają one dodać płytce koloru, stylu, elegancji. Niestety klasyczne lakiery nie są zbyt trwałe – często odpryskują i odchodzą. Naruszony manicure nie wygląda natomiast ładnie i estetycznie. Jeśli ulegnie on zniszczeniu nawet na jednym paznokciu, warto go zmyć i wykonać na nowo. Klasycznego lakieru z paznokci bez problemu można pozbyć się za pomocą zmywacza. Jak on działa?

Jakie są rodzaje zmywacza do paznokci?

Na półkach drogerii znaleźć można wiele różnych typów zmywaczy do lakieru. Co do zasady dostępne produkty można podzielić na te z acetonem i te bez niego. Jak przekonasz się na perfumeria.pl/collections/makijaz-paznokcie-zmywacze, większość marek kosmetycznych proponuje zmywacz do paznokci i w jednym i w drugim wydaniu. Informacje o tym, czy preparat posiada aceton, producenci umieszczają na przedniej etykiecie. Jest to o tyle ważne, że przy wrażliwej i delikatnej skórze powinno się unikać zmywaczy z acetonem.

zmywacze bez acetonu

Czym są zmywacze z acetonem?

Jeszcze do niedawna w drogeriach dostępne były tylko zmywacze do paznokci z acetonem. Z racji tego, że ten składnik jest silnym rozpuszczalnikiem, bez trudu rozpuszcza on lakier. Niestety skóra w kontakcie z nim może zostać uszkodzona. Ostry aceton nie tylko może doprowadzić do przesuszenia i podrażnienia skóry, ale także usunąć z naskórka wiele naturalnych olejów. Ze względu na to, jakie ma działanie zmywacz do paznokci z acetonem, nie jest on polecany osobom z rozdwajającą się płytką, skórą wrażliwą, delikatną, skłonną do podrażnień. Ostrożnie do używania tego preparatu powinny podchodzić też panie z mocnymi paznokciami. Najlepiej, jeśli będą stosować go tylko do usuwania lakierów w ciemnych kolorach.

zmywacze z acetonem

Jak działają zmywacze bez acetonu?

Drugim typem zmywaczy do paznokci, które bez problemu kupisz w drogeriach, są te bez acetonu. Zawierają one w swoim składzie mniej agresywne rozpuszczalniki, takie jak octan etylu, alkohol izopropylowy i węglan propylenu. Ze względu na to, że nie zawierają silnych środków, często nazywane są organicznymi lub naturalnymi. Te etykiety lakier do paznokci bez acetonu zawdzięcza też temu, że często zawiera środki pielęgnujące o działaniu nawilżającym np. glicerynę, pantenol, soje. Substancje te zmniejszają wysuszenie naskórka i mają zapobiegać podrażnieniom. Zmywacze bez acetonu, choć są bezpieczniejsze i łagodniejsze w działaniu, nie są tak skuteczne. Usunięcie z ich pomocą lakieru wymaga więcej wysiłku, szczególnie w przypadku mocniejszych i ciemniejszych kolorów.

PODZIEL SIĘ
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/kolaczasu.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here