Jak dbać o naturalne włosy na mikroskórze?

0
966
naturalne włosy na mikroskórze

Osoby borykające się z łysieniem nie są pozostawione same sobie. Odpowiedzią na potrzeby kobiet, mężczyzn i dzieci pragnących zamaskować krępujące, miejscowe prześwity lub całkowitą łysinę są peruki. Naturalne włosy na mikroskórze są godnym zastępstwem dla utraconych pukli. Wysokiej jakości, ręcznie tkana na mikroskórze peruka z naturalnych włosów może służyć latami. Aby jak najdłużej cieszyć się piękną fryzurą, warto poświęcić jej odrobinę uwagi.

Jak dbać o naturalne peruki na mikroskórze? Sprawdź nasze rady!

Piękne, lśniące włosy na mikroskórze: podstawowe zasady pielęgnacji

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym pozwalającym utrzymać włosy na mikroskórze w dobrej kondycji jest ich regularne mycie. Na peruce osadzają się kosmetyki, kurz i inne zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na jej wygląd i higienę użytkowania. Codziennie noszona peruka powinna być myta raz w tygodniu. Pierwszym etapem mycia jest umieszczenie peruki na stojaku i dokładne rozczesanie pasm. Wygładzone pukle polewaj ciepłą wodą, kierując łagodny strumień od nasady do końcówek. Na czubek peruki nałóż delikatny szampon, a następnie rozprowadź go na całej głowie. Bezwzględnie pamiętaj o tym, aby nie trzeć włosów i nie wykonywać okrężnych, mocnych ruchów. Nie pomijaj bazy – ona również wymaga dokładnego oczyszczenia. Spłukiwanie, tak samo jak moczenie, należy zacząć od nasady.

Naturalne włosy na mikroskórze potrzebują dogłębnego odżywiania. Nadać pasmom miękkość i blask pomoże Ci odżywka lub nieco cięższa maska. Kosmetyk nanieś wyłącznie na włosy – aplikacja na węzełki mogłaby skutkować ich zmiękczeniem i poluzowaniem. Umyte i odżywione pukle możesz delikatnie osuszyć ręcznikiem i pozostawić do wyschnięcia na stojaku lub wysuszyć suszarką. Nieużywaną perukę przechowuj z dala od kurzu w bezwonnym, chłodnym miejscu.

Wpływ na wygląd włosów ma ich przechowywanie. Peruka nie powinna mieć kontaktu z kurzem ani ostrymi zapachami. Najlepiej przechowywać ją w pudełku lub na główce zamkniętej w szafie.

Czy włosy na mikroskórze można stylizować?

Struktura naturalnych włosów na mikroskórze niczym nie różni się od budowy kosmyków wyrastających z głowy. Zabezpieczone łuską łodygi można więc dowolnie stylizować – czesać, modelować, prostować i kręcić. Jednak miej na uwadze, że nadmierny, częsty kontakt pasemek z rozgrzaną prostownicą czy lokówką skraca ich żywotność. Aby dodatkowo zabezpieczyć pukle, spryskaj je spray’em termoochronnym i zabezpiecz końcówki serum.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here