Czyszczenie kabiny prysznicowej

0
854
czyszczenie kabiny prysznicowej

Gdy przychodzi ten dzień, w którym w końcu trzeba zająć się czyszczeniem kabiny prysznicowej, każdy prędzej czy później ma ochotę rozłożyć ręce i się poddać. Stworzone na ściankach zacieki nie chcą zejść nawet pod wpływem silnych środków czyszczących, a gdy już dojdzie do nich usunięcia, pozostawiają na powierzchni szyb spore smugi. Nie łatwiej przychodzi czyszczenie samej obudowy.

Na wskutek codziennego użytkowania potrafi się ona mocno zabrudzić już podczas jednego tygodnia. Sprzątanie staje się więc trudne i uciążliwe, a nikt nie ma czasu na to, by przeznaczać na nie cały boży dzień. Warto więc od razu zdecydować się na te zdecydowanie najskuteczniejsze sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej. Nie są trudne, dlatego każdy bez trudu powinien je zastosować. Efekty przyjdą natychmiast!

W sprzątaniu zawsze najważniejsza jest jednak regularność. Bez niej nie można liczyć na to, że domowe pomieszczenia dadzą się wyczyścić szybko, łatwo i bezproblemowo. Istnieje tysiące najróżniejszych środków chemicznych przeznaczonych do sprzątania kabin prysznicowych, ale żaden z nich nie okaże się skuteczny, nawet ten najdroższy i polecany przez wszystkich, jeżeli domownicy zaniedbają swoją łazienkę i nie będą o nią dbać na co dzień. A z prysznicem o to nietrudno.

prysznic

Wystarczy każdego dnia po kąpieli pozostawiać na jego ściankach olbrzymie ilości wody, aby później cały weekend męczyć się z szorowaniem smug i zacieków. Roboty byłoby znacznie mniej, gdyby każdy użytkownik kabiny pamiętał o przetarciu jej szyb po każdym wziętym prysznicu. Niby niewiele, bo zajmuje to maksymalnie pół minuty, a różnica jest kolosalna. Warto w taki sposób ułatwić sobie sprzątanie domu.

Przed przejściem do głównej pracy należałoby również zaopatrzyć się w różne praktyczne narzędzia do sprzątania. Niby nie są one niezbędne, ale zdecydowanie ułatwiają robotę. A nie chodzi tu nawet o te wszystkie cudowne kremy, magiczne proszki i płyny w piance. One oczywiście czasami pomagają w sprzątaniu, jednak równie dobrze można je zastąpić samodzielnie przygotowanymi preparatami, które będą mieć lepszy skład i tym samym okażą się bezpieczniejsze dla zdrowia domowników. W gronie produktów przeznaczonych do czyszczenia kabin znajdują się jednak także ściągaczki do wody, specjalne myjki, delikatne polerki oraz ściereczki wykonane z mikrofibry. Kosztują naprawdę niewiele, a można je dostać w każdym większym supermarkecie. Takie narzędzia powinny zagościć na stałe w każdej łazience.

Czas zabrać się za samo sprzątanie

Czyszczenie kabiny prysznicowej można więc przeprowadzić m.in. z pomocą… zwykłego octu. To prawdziwy zabójca dla brudu i bakterii. Niemalże wszystkie panie domu korzystają z niego od czasu do czasu, ponieważ pojawia się on niemalże w każdym poradniku dotyczącym sprzątania różnych części domu. Ocet poradzi sobie dosłownie ze wszystkim.

kabina prysznicowa

Doskonale sprawdzi się zarówno podczas mycia okien, jak i przy czyszczeniu szyb kabiny prysznicowej. Oczywiście nie należy nakładać go w jego czystej postaci. Roztwór czyszczący trzeba przygotować z octu zmieszanego z wodą (w stosunku 1:1), a następnie wlać go do butelki ze spryskiwaczem, spryskać nim szyby i przetrzeć je ściereczką z mikrofibry lub ręcznikiem papierowym. Taka mikstura powinna też poradzić sobie z usunięciem brudu z obudowy kabiny. Warto ją na pewno przetestować, ponieważ jest bezpieczna dla wszystkich materiałów.

Czyszczenie szyb to jedno, ale jak pozbyć się niezbyt ładnego osadu z mydła, który często występuje właśnie na kabinach? W tym przypadku doskonale zadziała kwasek cytrynowy. Jest on nieco silniejszy od octu, a do tego ma przyjemniejszy zapach, który nikomu na pewno nie będzie przeszkadzać. Aby przygotować mieszankę do usuwania osadu z mydła, należy wlać do butelki ok. 250 ml i dodać do niej trzy łyżki kwasku. Roztwór można potraktować dokładnie tak samo jak ten przygotowany z octu. Wystarczy spryskać nim zabrudzoną powierzchnię, a następnie ją przetrzeć, aby błyskawicznie pozbyć się wszystkich smug z płynów do kąpieli i mydła.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here