Czym umyć ściany

0
1338
czym umyć ściany

Niestety z niewiadomych przyczyn wiele osób samodzielnie decydujących się na przeprowadzenie remontu zapomina o tym, że w wielu przypadkach przed rozpoczęciem malowania taką ścianę należy w odpowiedni sposób umyć. Bardzo często zdarza się, że przez nieusunięcie odpowiednio wcześniej zabrudzeń z podłoża efekt malowania jest daleki od oczekiwań. Nie ma co się łudzić, że nawet gruba warstwa dobrej jakościowo farby będzie w stanie ukryć nieestetyczne plamy w całości.Tylko jak i czym umyć ściany aby polepszyć efekt malowania? W tym przypadku możliwości skutecznego działania jest tak naprawdę kilka.

Wydawać by się mogło, że malowanie ścian to czynność bardzo prosta i nie wymagająca specjalnie wielkiego zachodu. Być może samo malowanie do wybitnie trudnych nie należy, jednak cały sukces zmiany kolorystyki podłoża tkwi we właściwym jego przygotowaniu do procesu malowania. Co ważne, tylko odpowiednio przygotowana ściana będzie wyglądała zgodnie z naszymi oczekiwaniami (pominięcie pewnych etapów może przyczynić się nie tylko do nieestetycznego wyglądu powłoki malarskiej, ale również do zmniejszenia jej trwałości).

Mycie jest punktem obowiązkowym w przygotowaniu ściany do malowania między innymi wtedy, gdy na jej powierzchni widoczne są tłuste plamy (a co za tym idzie przygotowania do malowania szczególnie w pomieszczeniach kuchennych mogą się okazać nieco pracochłonne).

ściany

Wyczyszczenie powierzchni przed rozpoczęciem malowania konieczne jest również w następujących przypadkach:
– gdy na powierzchni ścian widoczny jest osad z dymu papierosowego,
– gdy w pomieszczeniu na ścianach występuje choćby w niewielkiej ilości pleśń czy grzyb,
– przy widocznych zabrudzeniach różnego pochodzenia (np. ślady po jedzeniu, plamy po wylanych napojach, ślady kół rowerowych itp.).

Dla ułatwienia sobie zdania, malowanie ścian zawsze warto przeprowadzać w oparciu o pewien schemat – to przyspieszy i znacznie ułatwi całą procedurę. W pierwszej kolejności zawsze należy z powierzchni usunąć pajęczyny, kurz, a także różnego rodzaju luźne zanieczyszczenia – w tym celu najlepiej będzie skorzystać z miotełki bądź ściereczki, choć tak naprawdę każda technika powinna się sprawdzić. To bardzo ważne, by w czasie nakładania na ścianę farby pędzel pozostawał czysty. Po usunięciu drobnych zanieczyszczeń należy przystąpić do usunięcia starych powłok po kleju czy farbach wapiennych (jeśli zostaną pozostawione na powierzchni ściany znacznie zmniejszy się przyczepność nowej powłoki).

Tu nie należy się obawiać dużych nakładów pracy, bowiem w zdecydowanej większości przypadków j wystarczy namoczyć je większą ilością wody i usunąć z podłoża za pomocą szpachelki. Także pleń czy grzyb wymagają usunięcia przed przystąpieniem do malowania. Tu najkorzystniej sprawdzą się specjalne preparaty dostosowane do usuwania pleśni czy grzybów. Aplikacja takiego środka powinna być przeprowadzona zgodnie z zaleceniami producenta ( informacje taką bez trudu można znaleźć na opakowaniu).

mieszkanie

Jak jednak należy postąpić w sytuacji,w której pomimo dużych starań zabrudzenia nie zostały dokładnie usunięte? Czym umyć ściany w tym przypadku i czy w ogóle warto to robić? Wiele osób w takim przypadku wpada na pomysł skorzystania z metody bardzo znanej i tradycyjnej, a mianowicie wody i płynu do naczyń. W tym przypadku jest to jednak fatalny pomysł, bowiem nie tylko nie wyczyścimy naszych ścian, ale też nieświadomie możemy wyrządzić im wiele szkód.

W tym przypadku zdecydowane najlepiej sprawdzi się mydło malarskie – odpowiednią jego ilość należy rozpuścić w ciepłej wodzie, następnie wodę z mydlinami nabierać na gąbkę i myć nią ściany. Jeśli zabrudzenia są bardzo uporczywe, należy w zależności od potrzeb wymieniać brudną już wodę na czystą. Wymiana wody będzie miała duży wpływ na efektywność mycia (między innymi dzięki takiemu zabiegowi nie powstaną nie potrzebne zacieki). Po użyciu mydła malarskiego ścianę należy przemyć jeszcze raz, tym razem wodą bez jakichkolwiek dodatków i pozostawić do całkowitego wyschnięcia – dopiero po tym można przystąpić do jej malowania.

PODZIEL SIĘ
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/kolaczasu.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here