Co zwiedzić w Krakowie i okolicach?

0
813
Co zwiedzić w Krakowie i okolicach

Dawna siedziba królów z roku na rok gości wielu turystów nie tylko z Polski, ale i z najodleglejszych zakątków świata. Nic dziwnego, bowiem Kraków skrywa w sobie wiele zabytków i ciekawych miejsc. Przeczytaj i dowiedz się co Ciebie, jako turystę czeka w tym mieście.

Wyjątkowe miasto na mapie Polski

Kraków jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Wyjątkowa architektura i magiczny klimat stolicy Małopolski sprawiają, że dużo osób tam chętnie wraca. Istnieje kilka sztandarowych miejsc na mapie Krakowa, które należy obowiązkowo zobaczyć.

Turyści nie powinni się tutaj nudzić, ponieważ czeka na nich wiele szlaków turystycznych, historia z wielowiekową tradycją i przepiękny Rynek. Najważniejszym szlakiem jest z pewnością Droga Królewska, która biegnie od Barbakanu, przez Rynek, aż na Wawel. Całe miasto posiada ciasne uliczki i wyjątkowe elementy architektoniczne. Nie sposób nie wspomnieć o Kazimierzu, czyli historycznej dzielnicy żydowskiej, w której znajduje się muzeum, a także dwie synagogi, które stanowiły tło dla wielu produkcji filmowych.

Oprócz zabytków, Kraków to miejsce, w którym rok w rok odbywają się największe imprezy, takie jak festiwale, targi, konferencje czy wystawy, które ściągają uczestników z całego świata. Twoje finanse nie pozwalają Ci na wyjazd? Kredyty pozabankowe powinny rozwiązać wszystkie Twoje problemy.

Najważniejsze zabytki w Krakowie

Jako dawna stolica królów, na pierwszym miejscu należy postawić Zamek Królewski na Wawelu. Symbol narodowej kultury i tradycji. Na miejscu warto odwiedzić największą atrakcję, jaką jest Smocza Jama, znana z bajek i legend. Punkt niemalże obowiązkowy dla rodzin z dziećmi, których zainteresuje historia żarłocznej bestii. Nieco starsze dzieci, jak i dorośli zwiedzając Zamek Królewski mogą zapoznać się z historią władców polskich.

Miłośnicy spacerów z pewnością docenią walory Rynku z Sukiennicami, obok których można odwiedzić Kościół Mariacki z XIV wieku, z wieży którego codziennie rozbrzmiewa hejnał. Zabytkowe kamienice zdobiące Rynek sprawiają, że jest on uważany za jeden z najpiękniejszych Rynków w całej Europie. Na nieco odważniejszych turystów czeka także podziemna trasa turystyczna, która znajduje się tuż pod płytą Rynku. Przechadzając się nią można poznać średniowieczny Kraków, a wszystko za sprawą wykorzystania nowoczesnych technologii prezentacyjnych i multimedialnych.

A jako, że jesteśmy już w Krakowie, w okolicy znajduje się wiele równie atrakcyjnych miejsc, między innymi Zakopane, czyli stolica Tatr, Wieliczka, muzeum w Auschwitz, a także Kopiec Kościuszki. Planujesz wyjazd wakacyjny, jednak Twoje oszczędności są zbyt małe? Kredyty pozabankowe w różnych kwotach mogą pomóc Ci zrealizować każdy cel podróżniczy.

PODZIEL SIĘ
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/kolaczasu.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here